Emailový klient s Kindle funkcionalitou pre PocketBook. Jednoducho si stačí poslať emailovú prílohu a čítačka si ju automaticky stiahne.

(V priebehu pár dní napíšem recenziu čítačky a pripravím pár fotiek, ale keďže na jednom diskusnom fóre sa práve diskutuje na túto tému, trocha predbehnem)

Na tomto odkaze nájdete stiahnuteľný archív e-mail.zip.

Obsah archívu stiahnite a rozbaľte v počítači. Archív obsahuje adresáre:
.mpop
applications
system

ten prvý skopírujete do koreňového (najvyššieho) adresára čítačky
obsah druhého do /applications a obsah tretieho do /system/bin

V súbore /.mpop/.mpoprc si nájdeme a primerane upravíme

# Account information
account mymail
host HOSTNAME
user USERNAME
# Provide password here (or comment this line and uncomment passwordeval string not to store password here)
password PASSWORD

napríklad mám schránku ferkomrkvicka@supermail.sk a heslo mamradmrkvicku
HOSTNAME supermail.sk
USERNAME ferkomrkvicka
PASSWORD mamradmrkvicku

Súbory a adresáre začínajúce bodkou sú v Linuxe skryté, takže priamo z čítačky súbor .mpoprc neuvidíte, musíte sa pripojiť cez počítač. Pokiaľ používate Linux, rovnako neuvidíte tie skryté súbory, ale zvyčajne sa prepína ich zobrazenie skratkou CTRL+H.

Keďže sťahovanie správ ide cez POP3, to znamená, že bez nastavenia na serveri sa na ňom nenecháva kópia stiahnutej správy (tj. priečinok prečítaných správ bude prázdny). Z tohto dôvodu som si pre tento účel vytvoril mailovú schránku na centrum.sk, kde to bez problémov funguje tak, ako chcem (určite to bude fungovať aj s inými emailami, ale iné som neskúšal 😉 )
Aj keď niektoré servere umožňujú zapnúť nastavenie, v ktorom sa zachová kópia stiahnutej správy, v žiadnom prípade by som neodporúčal len tak testovať pracovný email.

Po stiahnutí sa prílohy budú nachádzať v priečinku /mail, ktorý si aplikácia sama vytvorí. Mala by zvládať aj .zip archívy (už si nepamätám, či som sa predtým nehral aj s tým). Treba si posielať prílohy bez diakritiky, ktoré aplikácia žiaľ nedokáže korektne stiahnuť (ak bude robiť problémy s prílohou bez diakritiky, možno je tam nejaký extra špeciálny znak, ale s medzerami, pomlčkami a podtržítkami si poradí).

Na otestovanie odporúčam použiť menšiu prílohu, keďže celá aplikácia je len jednoduchý skript, ktorý nezobrazuje priebeh sťahovania.

Ďalšie informácie:
Stahování souborů poslaných emailem jako přílohy
Diskusné vlákno autora ava1ar v ruskom jazyku