xcfe logoČo si budeme hovoriť, Xubuntu vo mne vyvoláva spomienky na časy, keď som si kreslil stromčeky, domčeky, autíčka. No nebol by to Linux, keby sa to nedalo zmeniť.

Prvá vec bude téma, takže Settings – User Interface Settings a ako tému zvolíme ClearlooksClasic. Táto téma by mala byť súčasťou nainštalovaného Xubuntu.

Zmena témy

Ďalšou položkou bude dekorácia okien, takže Settings – Window Manager Setting a zvolíme tému Daloa.

Nastavenie orámovania okien

A teraz ta najzložitejšia časť, v domovskom priečinku by mal byť priečinok .icons (áno s bodkou). Tá bodka označuje, že ide o skrytý súbor, na zobrazenie alebo skrytie takýchto súborov stačí stlačiť kombináciu CTRL-H. Pokiaľ priečinok .icons nejestvuje, tak ho vytvoríme.

Teraz doňho stiahneme sadu ikon oxy-gnome,(domovská stránka) a v tomto priečinku rozbalíme. Teraz opäť Settings – User Interface Settings, klikneme na kartu Icons a nájdeme oxy-gnome.

Téma ikon

To je všetko, Xubuntu vyzerá takmer dokonalo:

Skrášlené XFCE

Ako ste si určite všimli ukážka prebiehala na už upravenom vzhľade XFCE, k tomu jedine toľko, už nechcem meniť.

Ďalšie sady ikon nájdete na gnome-look a xfce-look, kde si môžete stiahnuť tiež pozadia, témy a ďalšie veci, ktoré potrebujete pre eye-candy Linux.

Ak by sa vám žiadna téma nepáčila, nevadí, v domovskom adresári stačí vytvoriť priečinok .themes a tému, ktorú si stiahnete rozbalíte do tohoto priečinku.